Jaka maść na trądzik jest najlepsza?

Wiek dojrzewania wiąże się z wieloma zmianami w ciele. Jednym z najczęstszych, widocznych objawów skórnych jest trądzik i tłusta skóra. Chociaż trądzik kojarzy się z okresem dojrzewania, może dotyczyć także osób dorosłych.

Jak zwalczyć trądzik?

Metod na walkę z chorobą skóry jest wiele, ale nie każda z nich jest skuteczna. Często walka może wydawać się żmudna – w takich sytuacjach warto pozostawać pod stałą kontrolą dermatologa, który powinien nam wskazać właściwą drogę ratowania wyglądu i stanu skóry. Wśród metod, które można zastosować, zaszczytne miejsce znajduje maść na trądzik.

Jaka maść na wypryski będzie najlepsza?

Skuteczna maść na trądzik to taka, która dodatkowo nie podrażnia skóry, a działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jej wybór może być podyktowany wskazaniem dermatologa, jednak jeśli akurat nie korzystamy z rad specjalisty, sami możemy podjąć stosowną decyzję. Najlepsza maść na trądzik najczęściej zawiera w sobie składnik, jakim jest nadtlenek benzoilum. Ma on zastosowanie w walce z trądzikiem dzięki skutecznemu hamowaniu rozwoju bakterii. Inny cenny składnik to kwas alfa-hydroksylowy odblokowujący pory i działający łagodząco przy zwalczaniu potrądzikowych blizn.

Maści retynowe to kolejny odpowiedni preparat. Cechuje się dużą zawartością witaminy A. Maści cynkowe należą do najbardziej popularnych, a to dzięki obecności tlenku cynku, działającego leczniczo na liczne zmiany naskórne. Obok wymienionych wysokie miejsce zajmują również maści ichtiolowe oraz siarkowe. Maść ichtiolowa pozytywnie wpływa na leczenie trądziku w postaci zmian ropnych, a siarkowa dodatkowo poprawia formę skóry, działając na nią wszechstronnie. O regeneracyjnym  działaniu mówi się także w przypadku maści salicylowych.

Sprawdź jak działa maść cynkowa na trądzik!

Czy maść na pryszcze ma skutki uboczne?

Należy pamiętać, że każdy z wymienionych produktów może zawierać substancje podrażniające lub uczulające. Dlatego warto upewnić się, jakie składniki zawiera wybrana maść na wypryski na twarzy. Bezpiecznym wyjściem będzie jednak zastosowanie maści i serum ziołowych, które nie powinny nieść ze sobą żadnych konsekwencji. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju maści rumiankowe o działaniu przeciwbakteryjnym oraz naturalne serum takie jak Sevolium.

Efekty kuracji przeciwtrądzikowej

Nawet przy stosowaniu konkretnej maści na pryszcze trzeba liczyć się z tym, że efekt może nie być widoczny od razu. Aby terapia przeciwtrądzikowa przyniosła widoczne rezultaty, należy wykazać się cierpliwością, ponieważ nie każdy rodzaj trądziku jest łatwy do zwalczenia. W niektórych przypadkach cera i znajdujące się na niej zmiany naskórne mogą być uodpornione na stosowany produkt leczniczy. W takim przypadku warto sięgnąć po inny, ale taki, który nie wpłynie na wysuszenie, podrażnienie lub nadmierne złuszczenie naskórka. Warto także zapoznać się z informacją dotyczącą czasu trwania kuracji leczniczej, gdyż często zdarza się, że nie powinna ona trwać dłużej niż zalecany w ulotce lub przez lekarza okres. W innym przypadku leczenie może nie przynieść pożądanych efektów, gdyż stosowana maść nadmiernie wysuszy lub podrażni leczone miejsce.

Zwalczanie trądziku z głową

Istotne jest także, aby samemu nie przyczyniać się do hamowania leczenia. Owo hamowanie zwykle odbywa się poprzez wyciskanie pryszczy. Wbrew pozorom nie jest to zabieg niosący korzyści, gdyż może przyczynić się do rozwoju stanu zapalnego. Miejsca naznaczonego zmianami chorobowymi nie wolno naruszać mechanicznie. Niekorzystną reakcję wywołuje także oczyszczanie skóry zwykłym mydłem, gdyż powoduje ono jej nadmierne wysuszenie, kiedy ta powinna być tak naprawdę właściwie nawilżona. Jeśli nie korzystamy ze wsparcia lekarza dermatologa, wystarczy, że zapytamy w aptece, czy wybrana przez nas kuracja jest słuszna.

Dbanie o własną cerę powinno być priorytetem. Dlatego ważne jest, by stosować właściwe środki, które pozytywnie wpłyną na jej wygląd oraz w sposób leczniczy załagodzą wypryski na twarzy. Jeśli ktoś nie do końca wie, jak robić to właściwie, zawsze można skonsultować się ze specjalistą, który wskaże właściwą drogę do osiągnięcia najlepszego efektu. Wszystko po to, by cera miała wygląd świeży i zdrowy. Więcej o maściach przeczytasz na doz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.